HISTORIA

Szkoła Tańca STEP DANCE powstała w roku 1998.Jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Tanecznym oraz ARTISTIC DANCE FEDERATION

.Założycielem placówki jest trener Krzysztof Wegwert.Mistrz Polski formacji tanecznych,3 krotny zdobywca Pucharu Polski,finalista Mistrzostw Świata i Europy,finalista Pucharu Świata.

Od 2013 roku przy szkole STEP DANCE powstało Stowarzyszenie Taneczne-TKS STEP DANCE, które jest formą Sportowego Klubu Tanecznego,mające za zadanie wspierać młodych tancerzy w osiąganiu wysokich wyników sportowych.W szkole tańca STEP DANCE nauka obejmuje wszystkie kategorie wiekowe-od przedszkolaka do seniorów,czyli osób w wieku 50,60 lat,którzy to nawet biorą udział w ogólnopolskich zawodach tanecznych.

Od 2013 roku są realizowane różne formy zajęć tanecznych z naciskiem na taniec w formie sportowej.Taniec obejmuje następujące formy zajęć:

*TOWARZYSKI - Tańce Standardowe i Latynoamerykańskie

*NOWOCZESNY

*zajęcia z podstaw BALETU

*HIP HOP

*”ROZTAŃCZONY MALUCH” czyli zajęcia dla przedszkolaków

*kursy tańca dla DOROSŁYCH I NOWOŻEŃCÓW

*LATINO SOLO dla Pań

*ZUMBA ,czyli czyli pełny energii mix tańca i fitness.

Ponadto prowadzimy SPORTOWY KLUB TANECZNY przygotowujący tancerzy do udziału w Mistrzostwach Polski oraz ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach tanecznych.Organizujemy obozy i szkolenia taneczne oraz pokazy tańca.

Instruktorzy prowadzący zajęcia to tancerze z kilkunastoletnim stażem tanecznym,finaliści Mistrzostw Polski,posiadający międzynarodową klasę taneczna S. Po 2,3 latach uczestnictwa w zajęciach z różnych form tańca najzdolniejsi tancerze otrzymują propozycje przejścia do klubu sportowego celem uprawiania tańca jako dyscypliny sportowej i udziału w największych turniejach tańca w Polsce i zagranicą.